Späť

V rámci svetového pohára CSI2*W v Olomouci znela i slovenská hymna

Hneď vo štvrtok, v úvode podujatia, sme si vypočuli slovenskú hymnu vďaka Adele Chalkovej a jej kobyle Furioso XLII-2 SK, ktoré skončili prvé v rámci zahájenia Bronze Tour na výške 120 cm. V rovnakej súťaži získal striebro Maroš Kuchár a jeho Toulonia. Vo štvrtok bola bronzová aj naša juniorka Diana Kabaňová a Delphine Z. Prvý deň bodoval aj David Horváth a Chris Cross, ktorý obsadili krásne 2. miesto v úvode 140 cm Gold Tour CSI 2*.

Piatok bol pre Slovákov dňom „štvrtých miest“: Štvrtý v U25 – European Youngster Cup 135 cm skončil David Horváth s valachom Canaletto B&S, štvrté boli v CSI-J 135 cm aj Tereza Vozárová a Nogalina Z a rovnako 4. miesto patrilo aj Adele Chalkovej a Furioso XLII-2 SK v 125 cm Bronze Tour.

V sobotu už išlo do tuhého a my sme opäť počuli našu hymnu vďaka víťazstvu Maroša Kuchára a Toulonie vo finále Bronze Tour 125 cm. Vo finále striebornej túry 135 cm skončil Broňo Chudyba a Quinto van het Molenhof na 3. mieste. V juniorskej GP skončila Diana Kabaňová na 5-tom a Tereza Vozárová na 7. mieste.

V úspešnom duchu sa niesol i nedeľný záver CSI2*W v Olomouci. Vo finále mladých koní získali striebro Andrej Hollý a 6-ročný Blondie De Plaisir a štvrtí skončili Cigáň Ján jun. a jeho 7-ročný Chester. V GP U25 bola bronzová Luisa Ličková a Gumonia a piate miesto patrilo Alexandre Linde Horňákovej s Flower Z. Čerešničkou na torte bolo opätovne umiestnenie našej šarmantnej reprezentantky Dominiky Gaálovej a Senjor Catello v top 10 na mimoriadne náročnom kurze World Cup GP Olomouc 155 cm. Bronislav Chudyba s Jojo JK SR skončili v tejto súťaži tiež na peknom 12. mieste.

Slovenským reprezentantom týmto ďakujeme za reprezentáciu a českým organizátorom za profesionálne zorganizované preteky.

text: Lucia Frzonová